Lajmi i fundit:
 • Për reklama në IDEA telefononi në numrin e celularit 0696683929

 • Për reklama në IDEA telefononi në numrin e celularit 0696683929

 • Për reklama në IDEA telefononi në numrin e celularit 0696683929

 • Për reklama në IDEA telefononi në numrin e celularit 0696683929

 • Për reklama në IDEA telefononi në numrin e celularit 0696683929

 • Për reklama në IDEA telefononi në numrin e celularit 0696683929

 • Për reklama në IDEA telefononi në numrin e celularit 0696683929

 • Për reklama në IDEA telefononi në numrin e celularit 0696683929

 • Për reklama në IDEA telefononi në numrin e celularit 0696683929

 • Për reklama në IDEA telefononi në numrin e celularit 0696683929

Veliaj nis fushatën në Twitter: Tiranën do ta rilindim. Do jap gjithçka për besimin që më dha PS
Ikën Halim Kosova, vendin e tij në Parlament e zë ish-deputeti socialist Asllan Dogjani
Hapet gara për Tiranën, mjeku Halim Kosova përballë 36-vjeçarit Erion Veliaj
Koalicioni me PS për zgjedhjet vendore, PDIU prezanton kandidatët në 3 bashki
Kokëdhima: Ristani, nip në fshatin tim, na turpërove. Berisha: Më mirë pedofili Cane se ti në Parlament
Zgjedhjet vendore, Partia Demokratike zyrtarizon kandidatët, në Tiranë, Halim Kosova
Mediu nuk e braktis Bashën për Durrësin: Mbështesim kandidimin e Grida Dumës
Zgjedhjet vendore, ja kandidatët e PS në 10 qarqe. Lënë mandatin tre deputetë
Nuk kishte ushqim t’u jepte fëmijëve, var veten me litar 47-vjeçarja në Berat
Nisin aksionet, qindra vullnetarë pastrojnë plazhin e Spillesë. Kikia: Kryebashkiakët e rinj të konsiderojnë menaxhimin e mbetjeve (FOTO)
Veliaj nis fushatën në Twitter: Tiranën do ta rilindim. Do jap gjithçka për besimin që më dha PS Statusin e parë si kandidati zyrtar për Bashkinë e Tiranës e bëri vetëm pak orë pasi kreu i PS-së Edi Rama e kishte zyrtarizuar emrin e tij nga selia rozë me vetëm pak fjalë. Erion Veliaj komentoi në rrjetin social Twitter zyrtarizimin e tij si kandidat i së majtës, duke premtuar që Bashkinë e Tiranës […] Lexo më shumë
Ikën Halim Kosova, vendin e tij në Parlament e zë ish-deputeti socialist Asllan Dogjani Përzgjedhjet e dy kandidatëve të dy partive më të mëdha në vend, janë respektivisht për socialistët një ministër dhe për demokratët një deputet. Me largimin e Halim Kosovës nga Parlamenti, ai zëvendohet nga Asllan Dogjani, një ish-deputet socialist që në këto zgjedhje u përfshi në listën e Partisë Demokratike të Tiranës. Halimi nuk është i […] Lexo më shumë
Hapet gara për Tiranën, mjeku Halim Kosova përballë 36-vjeçarit Erion Veliaj Mazhoranca dhe opozita konfirmuan sot edhe emrat e shumëpërfolur për Bashkinë më të madhe të vendit, atë të Tiranës. Në garë për Tiranën, opozita ka kandiduar deputetin Halim Kosova, me profesion mjek, duke shënuar kështu herën e parë që një mjek hyn në garën për kryetar bashkie. Ndërsa mazhoranca, nën siglën e Aleancës për Shqipërinë […] Lexo më shumë
Koalicioni me PS për zgjedhjet vendore, PDIU prezanton kandidatët në 3 bashki Partia per Ddrejtesi Integrim dhe Unitet ka prezantuar sot kandidatët përmes të cilëve do të garojë në zgjedhjet vendore të 21 qershorit. Kreu i saj, Shpetim Idrizi, ne nje konference per shtyp tha se ia ka besuar garën për Bashkinë Rrogozhinë Beqir Nuredinit. Kurse në Bashkinë e Peqinit ka kandiduar Sajmir Hasallën. PDIU në Konispol […] Lexo më shumë
Kokëdhima: Ristani, nip në fshatin tim, na turpërove. Berisha: Më mirë pedofili Cane se ti në Parlament Parlamenti rrëzoi kërkesën e demokratëve për pavlefshmërinë e mandatit të Deputetit socialist Koço Kokëdhima, i akuzuar nga opozita se ka përfituar fonde publike gjatë kohës që ka ushtruar funksionin si i zgjedhur në Kuvend. Por pavarësisht votës kundër të maxhorancës, opozita tha se do t’i drejtohet Gjykatës Kushtetuese për këtë çështje. Kuvendi i Shqiperise u perfshi […] Lexo më shumë
Zgjedhjet vendore, Partia Demokratike zyrtarizon kandidatët, në Tiranë, Halim Kosova Partia Demokratike po zyrtarizon kandidatet ne bashkite e fundit te vendit. Keshtu, për Bashkinë e Tiranës, Bashak kandidoi mjekun Halim Kosova. Ne Bashkine Kruje, do kandidoje Hamdi Pasha. Ne Bashkine Devoll, Bledion Nallbati. Ne Bashkine e Lezhes Frran Frrojak. Ne Bashkine Mallakaster, Agron Kapllanaj ndersa ne Bashkine Pogradec, Eduard Kapri. Ne Bashkine Rrogozhine, Eqerem Deliu. […] Lexo më shumë
Mediu nuk e braktis Bashën për Durrësin: Mbështesim kandidimin e Grida Dumës Pasi kërcënoi se do të dilte me kandidat të pavarur në Bashkinë e Durrësit, kreu i Partisë Republikane duket se është tërhqur dhe ka arritur një marrëveshje me PD-në për të mbështetur kandidaturën e Grida Dumës në Durrës. Këtë të mërkurë, Mediu ka njoftuar se edhe pse besonte se Agron Duka ishte kandidati që do […] Lexo më shumë
Zgjedhjet vendore, ja kandidatët e PS në 10 qarqe. Lënë mandatin tre deputetë Partia Socialiste zyrtarizoi kandidaturat e saj për Bashkinë e Vlorës, Sarandës dhe Himarës për zgjedhjet lokale të 21 qershorit. Pas takimit konsultativ të kreut socialist Edi Rama me deputetë të qarkut të Vlorës, deputetja Valentina Leskaj bëri publikë për mediat emrat. “PS do të paraqesë në tryezën e aleancës, kandidaturën e Dritan Lelit për Bashkinë […] Lexo më shumë
Nuk kishte ushqim t’u jepte fëmijëve, var veten me litar 47-vjeçarja në Berat Një 47-vjeçare, nënë e 4 fëmijëve është gjetur e vetëvarur në kasollen e bagëtive. Burimet zyrtare bëjnë me dije se viktima është shtetasja me iniciale SH, T,e cila është gjendur e vetëvarur me litar në fshatin Dodovec të komunës Tërpan. Policia tha se gruaja mësohet t’i ketë dhënë fund jetës në orën 03:50 në kasollen […] Lexo më shumë
Nisin aksionet, qindra vullnetarë pastrojnë plazhin e Spillesë. Kikia: Kryebashkiakët e rinj të konsiderojnë menaxhimin e mbetjeve (FOTO) Për të gjashtin vit rradhazi, Korpusi i Vullnetarëve çeli sezonin e aksioneve të pastrimit në plazhet e Shqipërisë. Mbi 250 vullnetarë, të rinj e të reja, të mëdhenj e të vegjël nga Tirana dhe zona përreth, u bënë bashkë, përveshën mëngët dhe hoqën mbetjet në plazhin e Spillesë në Kavajë. Vullnetarët duke pastruar në parkun […] Lexo më shumë
image Veliaj nis fushatën në Twitter: Tiranën do ta rilindim. Do jap gjithçka për besimin që më dha PS
image Ikën Halim Kosova, vendin e tij në Parlament e zë ish-deputeti socialist Asllan Dogjani
image Hapet gara për Tiranën, mjeku Halim Kosova përballë 36-vjeçarit Erion Veliaj
image Koalicioni me PS për zgjedhjet vendore, PDIU prezanton kandidatët në 3 bashki
image Kokëdhima: Ristani, nip në fshatin tim, na turpërove. Berisha: Më mirë pedofili Cane se ti në Parlament
image Zgjedhjet vendore, Partia Demokratike zyrtarizon kandidatët, në Tiranë, Halim Kosova
image Mediu nuk e braktis Bashën për Durrësin: Mbështesim kandidimin e Grida Dumës
image Zgjedhjet vendore, ja kandidatët e PS në 10 qarqe. Lënë mandatin tre deputetë
image Nuk kishte ushqim t’u jepte fëmijëve, var veten me litar 47-vjeçarja në Berat
image Nisin aksionet, qindra vullnetarë pastrojnë plazhin e Spillesë. Kikia: Kryebashkiakët e rinj të konsiderojnë menaxhimin e mbetjeve (FOTO)

Move
-

Aktualitet

Lajmi Kryesor

E moshuara digjet me acid nga e bija, policia: 54-vjeçarja me probleme mendore

E moshuara digjet me acid nga e bija, policia: 54-vjeçarja me probleme mendore

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e së enjtes në qytetin e Vlorës, ku një grua 54-vjeçare ka djegur me benzinë nënën e saj të moshuar. Sipas policise, autore e ngjarjes është shtetasja Rita Shakaj, 55-vjeç. që mësohet se vuan nga probleme mendore. “Sot rreth ores 09.30...

Lexo më shumë ...

Arratisja nga burgu i Drenovës, prokuroria kërkon 136 vite burg për 9 personat

Arratisja nga burgu i Drenovës, prokuroria kërkon 136 vite burg për 9 personat

Prokuroria e Korçës ka kërkuar 136 vite burg gjithsej për katër të arratisurit nga burgu i sigurisë së lartë në Drenovë dhe për 5 bashkëpunëtorët e tyre. Perkatesisht, për të arratisurit: Admir Tafili, Fran Marashi dhe Gëzim Gora, Prokuroria e Korçës kërkoi dënimin me nga 20 vite...

Lexo më shumë ...

Nuk kishte ushqim t’u jepte fëmijëve, var veten me litar 47-vjeçarja në Berat

Nuk kishte ushqim t’u jepte fëmijëve, var veten me litar 47-vjeçarja në Berat

Një 47-vjeçare, nënë e 4 fëmijëve është gjetur e vetëvarur në kasollen e bagëtive. Burimet zyrtare bëjnë me dije se viktima është shtetasja me iniciale SH, T,e cila është gjendur e vetëvarur me litar në fshatin Dodovec të komunës Tërpan. Policia tha se gruaja mësohet t’i...

Lexo më shumë ...

Ja si u korrigjuan urdhrat e Bashës në “21 Janar”. Zbardhet padia e Tahirit për ish-ministrin

Ja si u korrigjuan urdhrat e Bashës në “21 Janar”. Zbardhet padia e Tahirit për ish-ministrin

Gazeta IDEA zbardh padinë e Ministrisë së Brendshme ndaj kreut të PS-së Lulzim Basha, për urdhërat e dhënë më 21 Janar 2011. Në fletët e regjistrit të Gardës së Republikës, ka dyshime se shënimet janë korrigjuar. Në materialet që sjellim më poshtë, vihet re ndryshimi që i është...

Lexo më shumë ...

FOTO/Gjykata dënon Xhelal Mziun me 2 vite burg. Kryebashkiaku i Kamzës: Vendim nën presion politik

FOTO/Gjykata dënon Xhelal Mziun me 2 vite burg. Kryebashkiaku i Kamzës: Vendim nën presion politik

Pak orë pas vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, e cila shpalli dënimin me dy vite burg për kryetarin aktual të Bashkisë Kamëz, ka reaguar ky i fundit, i cili në një njoftim për shtyp e cilëson vendimin “një skemë gjakftohtë”, e kryeministrit Edi Rama. Për...

Lexo më shumë ...

Move
-

Sociale

Lajmi Kryesor

Nisin aksionet, qindra vullnetarë pastrojnë plazhin e Spillesë. Kikia: Kryebashkiakët e rinj të konsiderojnë menaxhimin e mbetjeve (FOTO)

Nisin aksionet, qindra vullnetarë pastrojnë plazhin e Spillesë. Kikia: Kryebashkiakët e rinj të konsiderojnë menaxhimin e mbetjeve (FOTO)

Për të gjashtin vit rradhazi, Korpusi i Vullnetarëve çeli sezonin e aksioneve të pastrimit në plazhet e Shqipërisë. Mbi 250 vullnetarë, të rinj e të reja, të mëdhenj e të vegjël nga Tirana dhe zona përreth, u bënë bashkë, përveshën mëngët dhe hoqën mbetjet në plazhin e Spillesë...

Lexo më shumë ...

Ja si po degradon rinia shqiptare, momente shokuese (VIDEO)

Ja si po degradon rinia shqiptare, momente shokuese (VIDEO)

Tiranë- Në rrjetet sociale po qarkullon një video e cila po shokon opinionin publik. Për faktin se protagonistët në këtë filmim amator janë fëmijë, të rinjtë shqiptarë, vajza e djem të moshës 12-vjeçare. Është një video e cila tregon se si po degradon rinia shqiptare. Për videon...

Lexo më shumë ...

Netbrain, çrregullimi më i ri që po vuajmë nga prania e smartphone

Netbrain, çrregullimi më i ri që po vuajmë nga prania e smartphone

Në të gjithë botën, pothuajse 182.000.000 prej nesh janë të varur duke përdorur web-in. Dhe pasi pajisjet po bëhen më popullore, trend është duke udhëhequr në shfaqjen e çrregullimeve të reja të lidhura me teknologjinë. I fundit është quajtur NetBrain, dhe ata që vuajnë nga kjo,...

Lexo më shumë ...

Ekspertët: Ja sa shpesh duhen veshur pizhamat e gjumit, para se të lahen

Ekspertët: Ja sa shpesh duhen veshur pizhamat e gjumit, para se të lahen

Edhe nëse ajo është një veshje tradicionale me pantallona dhe këmishë, apo një copë e hollë mëndafshi, sa shpesh duhet që pizhamat tuaja të preferuara të lahen? Një sondazh i ri ka gjetur se burrat pranojë se i veshin pizhamat e tyre për gati dy javë rresht para se ti hedhin për të...

Lexo më shumë ...

Është zyrtare: 2014, viti më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë

Është zyrtare: 2014, viti më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë

Shoqata Meteorologjike Japoneze (JMA) është bërë organizata e fundit që ka nxjerrë konkluzionin se viti 2014 ishte viti më i nxehtë i regjistruar në arkiv. Ata thonë se ishte 0,27 ° C më ngrohtë se mesatarja që është regjistruar gjatë viteve 1981-2010, dhe 0,63 ° C më ngrohtë se mesatarja...

Lexo më shumë ...

Move
-

Ekonomi

Lajmi Kryesor

Furnizimi me gaz, situata mund të përkeqësohet. Ekspertët: Korrupsioni në Ballkan pengon projektet

Furnizimi me gaz, situata mund të përkeqësohet. Ekspertët: Korrupsioni në Ballkan pengon projektet

Sigurimi i energjisë është një temë me shqetësim në rritje në shumë vende të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor. Shqipëria, Bosnja dhe Hercegovina, Kroacia, Maqedonia, Kosova, Mali i Zi dhe Serbia do të mund të luajnë një rol në përmirësimin e situatës, përmes investimeve të mundshme...

Lexo më shumë ...

“Rruga e Kombit” me pagesë, projekti i rizhvillimit në Janar

“Rruga e Kombit” me pagesë, projekti i rizhvillimit në Janar

Tiranë- Ministria shqiptare e Infrastrukturës dhe Transportit do të lançojë projektin për rizhvillimin e autostradës Milot-Morinë në janar, Oleg Kudashov, këshilltar i transaksionit në Korporatën Ndërkombëtare Financiare (IFC) i tha IJGlobal. Projekti do të jetë i pari i modelit PPP (Partneritet...

Lexo më shumë ...

Deflacioni godet Eurozonën: Çmimet ranë me 0.2% në dhjetor

Deflacioni godet Eurozonën: Çmimet ranë me 0.2% në dhjetor

Inflacioni në eurozonë ka marrë të tatëpjetën dhe është kthyer në deflacion, sipas shifrave zyrtare nga Eurostat, teksa çmimet e mallrave në dhjetor kanë qenë 0,2% më të ulta se sa i njëjti muaj i një viti më parë, raporton BBC. Rënia në deflacion pritet me shumë mundësi të nxisë...

Lexo më shumë ...

Pasiguritë e çmimeve të naftës prekin operacionet e kërkimit të naftës shqiptare

Pasiguritë e çmimeve të naftës prekin operacionet e kërkimit të naftës shqiptare

Tiranë- Kompania kanadeze e prodhimit të naftës e gazit natyror “Bankers Petroleum Limited”, ka rritur prodhimin me 14% në vitin 2014, por paralajmëroi se mund të braktisë disa nga operaconet e shpimit këtë vit. Përmes një njoftimi për shtyp, kompania tha se Bankers ka shënuar...

Lexo më shumë ...

Çmimi i pasaportave rritet nga 1 janari 2015

Çmimi i pasaportave rritet nga 1 janari 2015

Tiranë- Që prej dfatës 1 Janar 2015, pasaportat dhe kartat e identitetit do të kushtojnë më shtrenjtë. Rritja e çmimit është parashkruar në kontratën që shteti shqiptar ka firmosur me kompaninë ALEAT, pas 5 viteve të para në masën 20 %, duke reflektuar inflacionin. Kuponi për pasaportat...

Lexo më shumë ...

Move
-

Politika

Lajmi Kryesor

Veliaj nis fushatën në Twitter: Tiranën do ta rilindim. Do jap gjithçka për besimin që më dha PS

Veliaj nis fushatën në Twitter: Tiranën do ta rilindim. Do jap gjithçka për besimin që më dha PS

Statusin e parë si kandidati zyrtar për Bashkinë e Tiranës e bëri vetëm pak orë pasi kreu i PS-së Edi Rama e kishte zyrtarizuar emrin e tij nga selia rozë me vetëm pak fjalë. Erion Veliaj komentoi në rrjetin social Twitter zyrtarizimin e tij si kandidat i së majtës, duke premtuar që Bashkinë...

Lexo më shumë ...

Ikën Halim Kosova, vendin e tij në Parlament e zë ish-deputeti socialist Asllan Dogjani

Ikën Halim Kosova, vendin e tij në Parlament e zë ish-deputeti socialist Asllan Dogjani

Përzgjedhjet e dy kandidatëve të dy partive më të mëdha në vend, janë respektivisht për socialistët një ministër dhe për demokratët një deputet. Me largimin e Halim Kosovës nga Parlamenti, ai zëvendohet nga Asllan Dogjani, një ish-deputet socialist që në këto zgjedhje u përfshi...

Lexo më shumë ...

Hapet gara për Tiranën, mjeku Halim Kosova përballë 36-vjeçarit Erion Veliaj

Hapet gara për Tiranën, mjeku Halim Kosova përballë 36-vjeçarit Erion Veliaj

Mazhoranca dhe opozita konfirmuan sot edhe emrat e shumëpërfolur për Bashkinë më të madhe të vendit, atë të Tiranës. Në garë për Tiranën, opozita ka kandiduar deputetin Halim Kosova, me profesion mjek, duke shënuar kështu herën e parë që një mjek hyn në garën për kryetar bashkie....

Lexo më shumë ...

Koalicioni me PS për zgjedhjet vendore, PDIU prezanton kandidatët në 3 bashki

Koalicioni me PS për zgjedhjet vendore, PDIU prezanton kandidatët në 3 bashki

Partia per Ddrejtesi Integrim dhe Unitet ka prezantuar sot kandidatët përmes të cilëve do të garojë në zgjedhjet vendore të 21 qershorit. Kreu i saj, Shpetim Idrizi, ne nje konference per shtyp tha se ia ka besuar garën për Bashkinë Rrogozhinë Beqir Nuredinit. Kurse në Bashkinë e Peqinit...

Lexo më shumë ...

Kokëdhima: Ristani, nip në fshatin tim, na turpërove. Berisha: Më mirë pedofili Cane se ti në Parlament

Kokëdhima: Ristani, nip në fshatin tim, na turpërove. Berisha: Më mirë pedofili Cane se ti në Parlament

Parlamenti rrëzoi kërkesën e demokratëve për pavlefshmërinë e mandatit të Deputetit socialist Koço Kokëdhima, i akuzuar nga opozita se ka përfituar fonde publike gjatë kohës që ka ushtruar funksionin si i zgjedhur në Kuvend. Por pavarësisht votës kundër të maxhorancës, opozita tha...

Lexo më shumë ...

Move
-

Rajoni

Lajmi Kryesor

Gruaja kamikaze me theks të rëndë anglez që tmerroi Stambollin (FOTO)

Gruaja kamikaze me theks të rëndë anglez që tmerroi Stambollin (FOTO)

Turqi- Një femër kamikaze i ka vënë zjarrin vetes në qytetin turk të Stambollit, duke vrarë një polic dhe duke plagosur një tjetër, thonë zyrtarët. Ngjarja shkaktoi panik tek qytearët dhe zyrtarët. Ajo kishte në shënjestër një stacion policie në qendrën turistike të Sultanahmet,...

Lexo më shumë ...

Kosovë, frikë nga gripi i derrit në Ferizaj. Komuna: Nuk ka vend për panik

Kosovë, frikë nga gripi i derrit në Ferizaj. Komuna: Nuk ka vend për panik

Kosovë- Në Kosovë mund të jetë kthyer gripi i derrit dhe thuhet se virusi mund të jetë përhapur në Ferizaj. Lajmin e kanë publikuar mediat kosovare, gjë që ka nxitur reagimet e autoriteteve lokale. Për këtë ka reaguar Kryetari i Komunës Ferizaj, Muharrem Svarça, dhe nënkryetari Xhavit...

Lexo më shumë ...

Programi satirik serb imiton Edi Ramën në shqip (VIDEO)

Programi satirik serb imiton Edi Ramën në shqip (VIDEO)

Serbi- Kryeministri Rama është satirizuar në emisionin “24 minuta” të gazetarit Zoran Kesiç, në televizionin serb ‘B92′. Se bashku me aktorin Sergej Trifunoviç, i cili imiton kryeministrin Rama  ne shqip, Kesiç ka improvizuar nje interviste, ku satirizon viziten e pare...

Lexo më shumë ...

2015-ta, vijnë në jetë dy djemtë e parë në Tiranë e Elbasan. Në Kosovë lind vajzë

2015-ta, vijnë në jetë dy djemtë e parë në Tiranë e Elbasan. Në Kosovë lind vajzë

Tiranë- ‘Foshnja e parë për viti 2015 i përket gjinisë mashkull dhe ka lindur në maternitetin ‘Koço Glozheni’ në kryeqytet. Foshnja ka lindur rreth orës 00:01 dhe i përket një familjeje nga qyteti i Tepelenës. Ndërkohë nga ana tjetër mjekët kanë pohuar se foshnja ka lindur në...

Lexo më shumë ...

Rezulton i rremë alarmi SOS i anijes në Korfuz

Rezulton i rremë alarmi SOS i anijes në Korfuz

Korfuz- Një tjetër alarm SOS erdhi sot nga ujërat e Korfuzit, por, këtë herë rezultoi të ishte i rremë.  Sipas mediave greke një anije mallrash, “Blue Sky”, e cila mbante 500 emigrantë të paligjshëm dërgoi një sinjal rreziku duke thënë se njerëz të armatosur ndodheshin në bordin...

Lexo më shumë ...

Move
-

Bota

Lajmi Kryesor

5.500 policë për marshimin e së dielës në Francë. Merr pjesë dhe Rama

5.500 policë për marshimin e së dielës në Francë. Merr pjesë dhe Rama

Paris- “Ditën e diel populli francez do të derdhë dashurinë e tij për lirinë. Franca do të qëndrojë e fortë dhe e papërkulur përballë armiqve të lirisë”. Kështu deklaroi kryeministri...

Lexo më shumë ...

Furnizimi me gaz, situata mund të përkeqësohet. Ekspertët: Korrupsioni në Ballkan pengon projektet

Furnizimi me gaz, situata mund të përkeqësohet. Ekspertët: Korrupsioni në Ballkan pengon projektet

Sigurimi i energjisë është një temë me shqetësim në rritje në shumë vende të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor. Shqipëria, Bosnja dhe Hercegovina, Kroacia, Maqedonia, Kosova, Mali i Zi dhe Serbia...

Lexo më shumë ...

Gruaja terroriste më e kërkuar në Francë, nga bikini tek burka

Gruaja terroriste më e kërkuar në Francë, nga bikini tek burka

Ajo u shndërrua brenda pak orëve në në femrën më të kërkuar nga drejtësia franceze. Në rrethana që mbeten për t’u zbardhur, 26-vjeçarja Hayat Boumeddiene, partnere e Amady Coulibaly arriti...

Lexo më shumë ...

Tmerri në market, 30 hebrenj rrëfejnë si shpëtuan duke u fshehur në frigorifer

Tmerri në market, 30 hebrenj rrëfejnë si shpëtuan duke u fshehur në frigorifer

Francë-Nuk ishin vetëm 6 persona të mbajtur peng në marketin e frekuentuar nga hebrenjtë në Paris, ishin edhe rreth 30 blerës të cilët të tmerruar nga ngjarja, u fshehën në një dhomë magazinimi...

Lexo më shumë ...

Fjalët e fundit të terroristëve: E bëra këtë për të mbrojtur muslimanët

Fjalët e fundit të terroristëve: E bëra këtë për të mbrojtur muslimanët

Francë- Dy nga personat e armatosur të cilët sollën masakra në Paris, dhanë intervista shqetësuese vetëm disa orë para se të vriteshin. Cherif Kouachi, një prej dy vëllezërve që të masakruar...

Lexo më shumë ...

Move
-

Sport

Lajmi Kryesor

Modelja Eliona Pitarka: Nëse Xhaka i shënon Serbisë, i ofroj një darkë

Modelja Eliona Pitarka: Nëse Xhaka i shënon Serbisë, i ofroj një darkë

E çmendur pas së kuqes. Eliona Pitarka, jo vetëm që është një ndër modelet më “hot” në Shqipëri, gjë që na e fakton edhe nga fotot, por 24-vjeçaria është tifoze e çmendur pas “demave” dhe “djajve të kuq”, pa harruar kuqezinjtë. Ajo pohon se është simpatizante e zjarrtë...

Lexo më shumë ...

Toni Kroos, lojtari më i mirë i vitit 2014 në Gjermani

Toni Kroos, lojtari më i mirë i vitit 2014 në Gjermani

Toni Kroos është votuar lojtari më i mirë i vitit sa i përket performancave me ekipin kombëtar të Gjermanisë. Mesfushori i Real Madridit ka lënë pas vetes Miroslav Klosen dhe portierin Manuel Neuer, i cili është gjithashtu në garë për çmimin prestigjioz të “Topit të Artë”. “Të...

Lexo më shumë ...

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv të Lozanës pranon apelimet e Shqipërisë e Serbisë

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv të Lozanës pranon apelimet e Shqipërisë e Serbisë

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv të Lozanës ka marrë tashmë zyrtarisht dhe ka regjistruar procedurat apeluese të dy federatave të futbollit; njëra mes FSHF-së dhe UEFA-s, ndërsa tjetra mes Federatës serbe dhe UEFA-s. Apelimet lidhen e kundërshtojnë njëkohësisht vendimin e marrë nga trupa...

Lexo më shumë ...

“Chelsea, 250 milionë euro për Messin”

“Chelsea, 250 milionë euro për Messin”

Mediat angleze shkruajnë se Chelsea është gati të ofrojë 250 milionë euro për Messin. Sipas tabloidit anglez ‘Daily Star’, “Blutë” e Londrës do i ofrojnë një kontratë 6-vjeçare yllit të Barcelonës, por nuk saktësojnë se sa do të jetë paga e tij. Gjithashtu, Chelsea do të duhet...

Lexo më shumë ...

Neuer shpallet portieri më i mirë i vitit 2014

Neuer shpallet portieri më i mirë i vitit 2014

Manuel Neuer është shpallur portieri më i mirë i vitit 2014 nga Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit (IFFHS). Portieri i cili u shpall kampion bote me Gjermaninë ka mbajtur kështu titullin që kishte fituar edhe në vitin 2013. Votimi është realizuar nga ekspertë...

Lexo më shumë ...

Move
-

Showbiz & Kulturë

Lajmi Kryesor

Mahniti të gjithë me trupin gjatë shtatzanisë, modelja sjell në jetë djalin plot 3.8 kg (FOTO)

Mahniti të gjithë me trupin gjatë shtatzanisë, modelja sjell në jetë djalin plot 3.8 kg (FOTO)

Modelja për veshje të brendshme të femrave, e cila u bë e famshme dhe u komentua jashtë mase në rrjetet sociale për barkun e saj të vogël dhe trupin shumë elegant, edhe pse ishte shtatzëenë, ka sjellë në jetë fëmijën e saj. Ajo ka lindur një djalë të shëndetshëm dhe jo pak, por...

Lexo më shumë ...

Samsung zgjedh Rita Orën për të reklamuar Galaxy S6 dhe S6 Edge (VIDEO)

Samsung zgjedh Rita Orën për të reklamuar Galaxy S6 dhe S6 Edge (VIDEO)

Këngëtarja me origjinë nga Kosova, Rita Ora, është bërë pjesë e reklamës që Samsung ka zgjedhur të bëjë për dy telefonat inteligjent të hedhur së fundmi në treg, si Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge. Video e publikuar në “Youtube” zgjat rreth 1 minutë dhe në vetëm tri ditë ka marrë...

Lexo më shumë ...

Modelja Eliona Pitarka: Nëse Xhaka i shënon Serbisë, i ofroj një darkë

Modelja Eliona Pitarka: Nëse Xhaka i shënon Serbisë, i ofroj një darkë

E çmendur pas së kuqes. Eliona Pitarka, jo vetëm që është një ndër modelet më “hot” në Shqipëri, gjë që na e fakton edhe nga fotot, por 24-vjeçaria është tifoze e çmendur pas “demave” dhe “djajve të kuq”, pa harruar kuqezinjtë. Ajo pohon se është simpatizante e zjarrtë...

Lexo më shumë ...

Ish-Kinostudioja, shtëpia e re e Ministrisë së Kulturës (FOTO)

Ish-Kinostudioja, shtëpia e re e Ministrisë së Kulturës (FOTO)

Ministria e Kulturës ka një tjetër shtëpi. Nga kjo e shtunë, ambientet e reja të saj do të jenë në një nga godinat më domethënëse të kulturës shqiptarë, në ish-Kinostudion “Shqipëria e Re”. Minstrja e Kulturës Mirela Kumbaro, vlerësoi riorganizmin e qeverisë Rama duke i dhënë...

Lexo më shumë ...

Aniston e tmerruar që nga fëmijëria: Kam shumë frikë të rri në ujë (FOTO)

Aniston e tmerruar që nga fëmijëria: Kam shumë frikë të rri në ujë (FOTO)

Jennifer Aniston ka zbuluar se ka frikë nga zhytja në ujë dhe se kjo gjë ka bërë që një skenë e thjeshtë në pishinë për filmin e saj të fundit ‘Cake’ të xhirohej plot 30 herë, raporton “Indipendent”. Aktorja e famshme tha se kjo frikë i ka lindur nga një episod në fëmijëri....

Lexo më shumë ...

Move
-

Lifestyle & Teknologji

Lajmi Kryesor

60 vjeçarët mos i konsideroni më pleq. Ekspertët: Kjo është mosha e re e mesme

60 vjeçarët mos i konsideroni më pleq. Ekspertët: Kjo është mosha e re e mesme

Me rritjen e jetëgjatësisë, tashmë shkencëtarët thonë se ne duhet të mendojmë sërish se kë periudhë dhe cilën moshë do e klasifikojmë si “persona të moshuar”. Sipas tyre, kohët e fundit mosha 60-vjeçare është mosha e re e mesme. Pasi teksa ne jemi duke jetuar më gjatë,...

Lexo më shumë ...

Samsung zgjedh Rita Orën për të reklamuar Galaxy S6 dhe S6 Edge (VIDEO)

Samsung zgjedh Rita Orën për të reklamuar Galaxy S6 dhe S6 Edge (VIDEO)

Këngëtarja me origjinë nga Kosova, Rita Ora, është bërë pjesë e reklamës që Samsung ka zgjedhur të bëjë për dy telefonat inteligjent të hedhur së fundmi në treg, si Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge. Video e publikuar në “Youtube” zgjat rreth 1 minutë dhe në vetëm tri ditë ka marrë...

Lexo më shumë ...

Facebook “do të bëhet me zë”

Facebook “do të bëhet me zë”

Së fundmi, themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg bleu “Wit.ai”, themeluar vetëm një vit e gjysmë më parë. “Wit.ai” nuk është shumë e njohur, por ajo ofron një shërbim të veçantë në treg, të ngjashëm si Siri tek produktet Apple, Cortana tek sistemet Windows të Microsoft apo...

Lexo më shumë ...

Netbrain, çrregullimi më i ri që po vuajmë nga prania e smartphone

Netbrain, çrregullimi më i ri që po vuajmë nga prania e smartphone

Në të gjithë botën, pothuajse 182.000.000 prej nesh janë të varur duke përdorur web-in. Dhe pasi pajisjet po bëhen më popullore, trend është duke udhëhequr në shfaqjen e çrregullimeve të reja të lidhura me teknologjinë. I fundit është quajtur NetBrain, dhe ata që vuajnë nga kjo,...

Lexo më shumë ...

Dietë si nordikët? Zvogëlon efektet e dëmshme të të qenit mbipeshë

Dietë si nordikët? Zvogëlon efektet e dëmshme të të qenit mbipeshë

Dieta nordike është e pasur me peshk, perime, manaferra. Një dietë nordike, mund të reduktojë efektet e dëmshme të të qenit mbipeshë, sipas një studimi. Hulumtuesit zbuluan se dieta nordikemund të parandalojw inflamacionin, i cili është i lidhur me shumë sëmundje të lidhura me trashjen....

Lexo më shumë ...

Konkurs/ Denonconi ndotjen përmes fotografisë

Nisin aksionet, qindra vullnetarë pastrojnë plazhin e Spillesë. Kikia: Kryebashkiakët e rinj të konsiderojnë menaxhimin e mbetjeve (FOTO)

Gossip / Fotogaleria

Rita Ora bie nga karrigia Rihanna, dizajn prej dive Miley Cyrus me të bardha Puthje në publik për Kim Kardashian

Opinion

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Qytetarë, monitoroni Bashkinë e Tiranës

Anketë

Reforma në drejtësi është sot kryefjala e diskutimeve politike, për shkak të nivelit të lartë të korrupsionit në këtë sistem

Shiko Rezultatet

Partnerë