Lajmi i fundit:
  • 22:33 Tiranë, shpërthim në banesën e një biznesmeni

  • 22:05 Shpërthim tritoli në Komisariatin e Fushë Krujës

  • 20:12 Aksidentohen për vdekje dy klimtare në Korçë

  • 20:05 Fushë-Krujë, përplasen tre automjete, dy persona rëndë

  • 18:40 PPR: Qeveria të legelizojë hashashin, ose ndëshkojë “fshatin rebel”

  • 18:26 Shpallet në të gjithë vendin nisma ‘Miqtë e monumenteve’

  • 17:28 Kakavijë, arrestohet një shqiptar i kërkuar për trafik droge

  • 17:00 ‘EULEX’-i, Ashton pranon kërkesën e Jahjagës

  • 16:30 Panariti dhe Haxhinasot takime me fermerët në Elbasan

  • 16:11 KLSH-ja padit 3 zyrtarë të komunës Udenish në Pogradec

Artisti i veçantë i kartolinave, njerëzit në radhë masive për blerjen e tyre (FOTO)

artist-10Shumica prej tyre ka ndenjur për plot pesë ditë të acarta në rradhë e madje disa edhe kanë fjetur nëpër tenda.

Por kampistët e lumtur nuk i kishin aspak problem temperaturat shumë të ulta teksa prisnin që të blenin kartolina unike nga artistët më të mirë të kësaj fushe për vetëm 45 paund.

Disa kishin pritur jashtë Kolegjit Mbretëror të Artit që të martën për hapjen e “Shitjes Sekrete të Kartolinave” që do të shfaqte veprat në miniaturë nga dizenjatori Sir Paul Smith, Ëallace dhe Gromit, krijuesi Nick Park, fotografi David Bailey dhe artisti Julian Opie.

Natën e fundit 50 tenda u numëruan jashtë vendit në Battersea, në jug-perëndim të Londrës me të paktën 300 njerëz që prisnin.

Foto    1 / 8

Kartolinat fantastike të artistit

Na ndiqni në: @GazetaIdea në Twitter/Gazeta Idea (Faqja Zyrtare) në Facebook