Lajmi i fundit:
  • 09:18 Rama: Çfarë emocioni flamuri shqiptar mbi avionin e Papës

  • 08:50 Avioni i Papa Françeskut prek tokën shqiptare

  • 08:30 Papa Frabçesku pritet të mbërrijë në Rinas rreth orës 09:00

  • 08:00 Tirana, në masa të larta sigurie. Kontroll i fortë në Rinas

  • 07:30 Papa Françesku udhëton me avionin e linjës ‘Alitalia’

  • 07:23 Papa Françesku niset nga aeroporti Fiumicino drejt Tiranës

  • 18:45 Vizita e Papës, aktivitet në Muzeun Kombëtar

  • 18:29 Kërkesa për shkarkimin e Cefës, nis mbledhja e KLD-së

  • 17:02 Vizita e Papës, Dom Gjergj Meta në konferencë shtypi

  • 16:16 Vlorë, arrestohet për korrupsion kreu i zyrës së përmbarimit

fullani-banka-loja

Tiranë- Nuk është krejt e rastësishme qe punonjësi me i famshëm i Bankës se Shqipërisë, Ardian Bitraj, luante kumar me paratë e thesarit. Lojërat elektronike duket se inkurajohen edhe tek faqja zyrtare e Bankës se Shqipërisë, ku mund te mungojnë shume gjera, por jo kuizet. Ne provuam te ishim pjese e kuizit “Bankieri i merituar”,duke futur pikërisht emrin e […]

liqeni1

Tunizi- Banorët tunizian kanë një plazh të ri për të vizituar, mu në mes të shkretëtirës. Liqeni i ri Masa misterioze e ujit, e cila vëzhguesit vlerësojnë se mbulon një sipërfaqe prej rreth 2.6 hektarë dhe numëron  më shumë se 50 metra në pikën e tij më të thellë, duket se ka dalë nga Toka. […]

james-bond-master

Britani- Agjencia qeveritare e spiunazhit britanike GCHQ është duke akredituar gjashtë universitete për të trajnuar brezin e ardhshëm të spiunëve kibernetikë për të luftuar nivelet në rritje të krimit në internet. Gjashtë kurset e akredituara përfshijnë ‘piraterinë etike’, në ofertë në Universitetin e Lancaster, ku nxënësit do përpiqen për të “thyer” sistemet për të mësuar […]

DULE-tch

Tiranë- Në një moment kur në Parlament pr/ligji për reformën territoriale siguroi 88 vota pro, Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut,  aleate në qeverisje që kundërshtoi fort ndarjen territoriale për Bashkinë e Himarës, është duke konsideruar referendumin, Presidentin e Republikës, Gjykatën Kushtetuese dhe kontaktet me ndërkombëtarët në qendër të aksionit politik të saj. “Duhet pritur […]

stuhi-dielli

Evropë- Herët a vonë do të vijë, edhe në qoftë se është e pamundur për të përcaktuar se kur: Një super stuhi diellore që mund të shkatërrojë linjat e energjisë, duke shkaktuar gjërësisht ndërprerje të energjisë elektrike, satelitëve GPS, si dhe ato të telekomunikacioneve. Kështu janë të bindur hulumtuesit e NASA-s, që kanë lançuar një […]

Mbërritja e të akuzuarve në gjykatë

Tiranë- Gjykata e Tiranës dha masën e sigurisë ‘arrest me burg’ për shtatë prej të ndaluarve për vjedhjen e Bankës së Shqipërisë.  Petrit Ramohitaj, me detyrë përgjegjës i arkës në veprim, Liljana Tusha, specialiste e arkës në veprim, Lavdim Cani, specialist i arkës stok, Myzejen Belba, specialiste e arkës stok, Dhimitër Davidi, me detyrë vëzhgues-operator […]

kemba-nba

Basketbollisti i Indiana Pacers Paul George, njëkohësisht lojtar i kombëtares amerikane të basketbollit që njihet ndryshe me emrin “Dream Team”, theu këmbën gjatë ndeshjes miqësore që lojtarët e SHBA-së luajtën mes tyre në prag të nisjes së Botërorit në Spanjë.  Sipas mjekëve dëmtimi ishte shumë i rëndë dhe ndeshja u ndërpre menjëherë dhe lojtari u transportua në […]

dita

Tiranë- 25-vjeçari nga Kosova Lavdrim Muhaxheri ka thënë në një intervistë përmes internetit se çdokujt që tradhton do t’ia pres kokën. Në një bisedë me Gazetën Dita në Tiranë, djaloshi që ka ekzekutuar (prerë kokën) dhe e ka shfaqur në internet video, thotë se atë veprim e parasheh Kurani. Ai shprehet se 19 vjeçari “është […]

fullai

Tiranë- Suplementi i se shtunes ne gazeten “Panorama”, “Panorama plus” zbulon pjese nga jeta luksoze e guvernatorit Fullani, pasionet disamilioneshe te femijeve duke botuar nje galeri fotosh ekskluzive. Mjafton që të jetë e shtrenjtë, po shumë e shtrenjtë ama, dhe ajo bëhet menjëherë pasioni i çmendur i Erikut. Eriku është një djalë 20-vjeçar që jeton në Shqipërinë e varfër, por nuk është si shumica e 20-vjeçarëve që u duhet të […]

familja

Angli- Një aksident tragjik rrugor i mori jetën 3 prej 5 pjesëtarëve të familjes Isufi, e cila banonte në Londër. Ata kishin planifikuar të vinin në Shqipëri për të kaluar pushimet. Sipas mediave britanike babai, Erjon Isufi, vajza e tij 14 vjeçe Ramela dhe djali Riçard 15 vjeç kanë gjetur vdekjen, ndërsa bashkëshortja Meri dhe […]

Faqe 54 nga 607Fillim.10.5253545556.60.Fund