Lajmi i fundit:
  • Për reklama në IDEA telefononi në numrin e celularit 0696683929

  • Për reklama në IDEA telefononi në numrin e celularit 0696683929

  • Për reklama në IDEA telefononi në numrin e celularit 0696683929

  • Për reklama në IDEA telefononi në numrin e celularit 0696683929

  • Për reklama në IDEA telefononi në numrin e celularit 0696683929

  • Për reklama në IDEA telefononi në numrin e celularit 0696683929

  • Për reklama në IDEA telefononi në numrin e celularit 0696683929

  • Për reklama në IDEA telefononi në numrin e celularit 0696683929

  • Për reklama në IDEA telefononi në numrin e celularit 0696683929

  • Për reklama në IDEA telefononi në numrin e celularit 0696683929

lico-parate

Tiranë- Policia e Tiranës ka vënë në pranga Maksim Liçon, kryetari i shoqatës “Jetimët në fokus”, i cili rezulton në investigimin që ka kryer emisioni “Fiks Fare” se jepte statusin e jetimit në këmbim të favoreve seksuale. Pasi sekuestroi materialin e transmetuar nga “Fiks Fare”, prokuroria ngriti dy akuza ate te marredhenieve seksuale me te […]

lico-parate

Tiranë- Thellohet më tej skandali i publikuar nga emisioni investigativ “Fiks Fare”, ku drejtuesi i shoqatës “Jetimet në Fokus”, Maksim Liço, i shpreh hapur kërkesën 16-vjeçarit jetim për të kryer marrëdhënie seksuale.  Pasi krijon besimin se djali që ka njohur është një jetim, që ka nevojë për strehim, shkollim dhe ushqim, Maksim Liço avancon në […]

vishoajazii

Tiranë- Teksa reagoi për t’ju përgjigjur pretendimeve se SHISH ka përgjuar në kundërshtim me ligjin zyrtarë të lartë të shtetit, kreu i SHISH-it Visho Ajazi ka ngritur gjithashtu edhe alarmin se vendi ynë rrezikohet nga xhihadizmi. Në deklaratën për shtyp të shpërndarë për mediat, thuhet: “Duke qenë të ndërgjegjshëm se ka shumë për të bërë […]

hahn1

Tiranë- Komisioneri i ri, Johannes Hahn, vlerëson se mund të çelen negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë gjatë mandatit të tij 5-vjeçar. Këtë përgjigje ai e dha gjatë konferencës për shtyp në Parlamentin Europian, kur u pyet nga Top Channel për nisjen e negociatave në rast se Tirana avancon me 5 prioritetet kyçe dhe përmbush reformën […]

fadroma2

Sarandë- Në prangat e policisë ka rënë sot kryetari i Komunës Ksamil dhe shefi i Urbanistikës, pasi akuzohen për shpërdorim detyre. Sipas bluve, janë arrestuar Besnik Abedini dhe Fatos Malaj. Mësohet se arrestimi ka ardhur pas akuzave se këta shtetas në kundërshtim me ligjin dhanë 15 leje ndërtimore. Sipas informacioneve policore, lejet ndërtimore janë dhënë në […]

prokuroria-e-tiranes

Tiranë- Një ditë pasi në skenë dolën të tjera detaje në mbledhjen e Këshillit të Prokurorisë, kjo e fundit ka votuar  me 7 vota pro dhe asnjë kundër, në favor të shkarkimit të ish-Prokurorit të Pukës, ndaj të cili po zhvillohet gjykimi në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Shkodër.  Kreu i Prokurorisë së Pukës akuzohet për veprën […]

sherri-kuvend

Tiranë- Prokurorët që ngritën akuzat ndaj 3 deputetëve, atyre të PS, Arben Ndoka e Pjerin Ndreu si dhe deputetit demokrat Astrit Veliaj janë transferuar në detyra të tjera, raporton TCH.  Prokurori Artur Selmani që hetoi dosjen konfliktit të ambientet e kuvendit mes deputetëve të PS dhe atij demokrat Gent Strazimiri është komanduar prokuror i thjeshtë […]

skandali9

Tiranë- Pas skandalit të publikuar nga “Fiks Fare” me kreun e shoqatës “Jetimët në Fokus”, ka reaguar institucioni i Avokatit të Popullit.  “I turpshëm dhe i papranueshëm është aktiviteti i kreut të shoqatës. Organet përkatëse të marrin urgjent masa ligjore”,- thuhet në reagimin e Avokatit të Popullit. Avokati i Popullit thotë se izolimi i individëve […]

duhani

Tiranë- Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj dhe ai i Ekonomisë, Arben Ahmetaj në një deklaratë të përbashkët për shtyp njoftuan vendimet më të fundit të qeverisë.  Ministri, Beqaj foli për ndryshimet e ligjit të akcizës për pjesën e spitalit me qëllim uljen e duhanpirjes. Kurse ministri Ahmetaj foli për korrigjimin fiskal të biodiezelit. Beqaj tha […]

shtylla

Tiranë- Sekretari i Komitetit të Energjisë së Austrisë Janez Kopac, tha sot në Komisionin e Veprimtarisë Prodhuese se reformat e energjisë në Shqipëri vijojnë të mbahen peng.  “Nuk ka pasur reforma të përfunduara në vendin tuaj, reformat e energjisë vijojnë të mbahen peng”,- tha ai. Në prezantimin e raportit të Traktatit të Komunitetit të Energjisë, […]

Faqe 54 nga 672Fillim.10.5253545556.60.Fund