Lajmi i fundit:
  • 17:44 Bashkia e Tiranës padit Tahirin, Didin dhe ish-kreun e INUK

  • 17:38 Bumçi: Kryeministri fyeu sërish ambasadorët

  • 17:18 Vendimi i Kushtetueses për IMEI-n, reagon PD

  • 17:05 INUK katër kallëzime penale në Prokurori

  • 14:32 Edhe Kosova i vendos sanksione Rusisë

  • 15:46 Gjykata Kushtetuese pezullon vendimin e qeverisë për IMEI-n

  • 13:19 Komisioni i Sigurisë miraton raportin për SHISH

  • 12:28 Rama: Këtë vit fillon ulja e defiçitit të borxhit

  • 11:50 Legjenda Totti: Të ndjekim shembullin e Atletico Madridit

  • 11:43 Ancelotti, i kënaqur me reagimin e Real Madridit

qepen-mebturina

Tiranë- Kudo që të kalosh në Tiranë nëpër rrugë dhe rrugica gjen të hedhura ngado plehra e mbeturina. Mbeturina kudo Këtë e vërteton më së miri denoncimi ditë pas dite në Gazetën IDEA përmes fotove që sjellin vetë qytetarët në adresën tonë elektronike info@gazetaidea.com. Kjo foto është bërë në rrugën e Barrikadave nëkryeqytet. Siç duket edhe nga […]

photo (4)

Tiranë- Kjo është pamja që të ofrohet në hyrje/dalje të Tiranës, në zonën që njihet si tek ‘Birra Tirana’. Trotuar i zënë Në mes të ditës, në trotuarin e destinuar për kalimtarë, ‘shpërthen’ tregu i veshjeve të përdorura, ose siç njihet në zhargonin e përditshëm ai ‘gabi’. Shitja e sendeve dhe rrobave në këtë formë […]

kudo-qeset

Tiranë- Mbeturinat nuk hidhen në kazanë. Fenomeni i shëmtuar është shndërruar në ndotës të mjediseve tona të përbashkëta. Kudo ndotje Imazhet janë marrë në një nga lagjet e Tiranës, pranë ‘Rrugës së Elbasanit’. Siç shihet sendet e vjetra, por edhe mbeturinat lihen në tokë pranë kazanëve. Gazeta IDEA fton të gjithë qytetarët te denoncojnë hedhjen […]

haxhinasto-9

Tiranë- Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto tha sot se do të nisë rikonstruksioni i segmentit rrugor nga Tirana në Kashar dhe Rinas. Kjo përkon edhe me vizitën që do të ketë së shpejti në Shqipëri edhe Papa Françesku. “Ne jemi në një proces të vazhdueshëm për sjelljen në standarde të rrugëve të Shqipërisë, […]

djegie-mbetje

Golem- Ndotja nuk kursen as zonat bregdetare, ku pushuesit nuk ngurrojne te hedhin mbeturinat nëpër qoshe, rrëza dhe sheshe. Djegie mbetje Këto imazhe na vijnë nga Golemi, plazhi me të njëjtin emër, kur siç shihet qartë, mbeturinat kanë mbushur sheshet. Të lëna në mëshirë të fatit, në mes të diellit që me rrezet e tij […]

mbetje-fusha

Tiranë- Hedhja e mbeturinave pa kriter vijon të jetë shqetësim për kryeqytetin. Siç shihet nga pamjet edhe pse kazanët janë aty mbeturinat janë lënë pranë tyre në tokë.  Mbeturina kudo Gazeta IDEA fton të gjithë qytetarët te denoncojnë hedhjen e mbeturinave vend e pavend. Ky konkurs është pjesë e projektit “Denonco ndotjen përmes fotografisë”, i organizatës […]

qese-el1

Elbasan- Hedhja e mbeturinave në mjedise publike në qytetin e Elbasanit, vijon të mbetet një shqetësim i madh për të gjithë. Vendet ku hidhen mbeturinat janë nga më të ndryshmet, ato mund t’i gjesh në rrugë, trotuare, puseta pa kapak, poshtë pallatit etj, por vetëm në vendet e përcaktuara nuk i gjen. Mbeturina kudo Një […]

plehra-presidenca

Tiranë- Mesa duket nuk ka hapësirë publike në Tiranë që t’i shpëtojë hedhjes së papërgjegjshme të mbeturinave.  Mbeturina kudo Imazhet që po sjellim sot në fokus të denoncimit të ndotjes përmes fotografisë janë marrë tek sheshi para Presidencës. Siç duket nga pamjet edhe aty ka mbeturina. Gazeta IDEA fton të gjithë qytetarët te denoncojnë hedhjen […]

elbasani-2ndotja

Elbasan- E ndërsa qyteti i Elbasanit është prej ditësh nën pushetin e tymrave kancerogjen, që çlirohen nga djegia e mbeturinave dhe veprimtaria industriale, kësaj ndotje nuk i mungojnë as plehrat e hedhura kudo në rrugë nga vet qytetarët apo bizneset. Ndotje kudo Një ndër to është rruga “Thoma Kalefi” pranë së cilës ndodhet markata e […]

ndStadiumi3

Tiranë- Edhe pse duam të bëhemi pjesë e Bashkimit Evropian, tek ne mungon ende kultura qytetare. Kjo të paktën sa i përket mbrojtjes së ambientit.  Ndotje kudo Fotoja e mbërritur në adresë të portalit “IDEA” është marrë pas stadiumit “Qemal Stafa” në Tiranë dhe shihet sesi mbeturinat janë hedhur në mes të trotuarit. Por më […]

Faqe 2 nga 8812345.10.Fund