Lajmi i fundit:
  • 14:12 Kuvendi shkarkon nga detyra dy anëtarët e KLD

  • 13:20 Aksident në Elbasan, në gjendje të rëndë kryekomunari

  • 13:13 Alfred Peza thirrje opozitës: Nesër zgjedhim kreun e AMA-s

  • 12:54 UEFA shtyn për nesër vendimin e ndeshjes Shqipëri-Serbi

  • 12:44 Ministrat e Jashtëm dhe Ekonomisë mblidhen në Beograd

  • 12:36 Cana shpallet qytetar nderi i Bajram Currit

  • 12:32 Luciano Boçi në konferencë shtypi mbi ndërtimet pa leje

  • 12:18 Ministri Bushati flet për mediat serbe për vizitën e Ramës

  • 11:53 Hashim Thaçi takim lamtumire me baroneshën Ashton

  • 11:20 Seanca në Kuvend, flet kryeministri Edi Rama

Defekt në nënstacion, CEZ: Disa zona në kryeqytet pa energji elektrike

mungese energjieTiranë- Disa zona në kryeqytet edhe sot janë gdhirë pa energji elektrike në banesat e tyre për shkak të një defekti në nënstacion.

Bëhet fjalë për banorët e zonës tek Stacioni i Trenit, Harry Fultz dhe një pjesë e Don Boskos.

CEZ Shpërndarje njoftoi që ditën e djeshme se si pasojë e disa defekteve në rrjet disa zona në Tiranë do vuajnë mungesën e energjisë elektrike.

Po sipas CEZ, pa energji është edhe zona nga Shkolla e Baletit, deri tek Liceu Artistik. Shkak për këtë është bërë këputja e kabullit elektrik nga një firmë ndërtimi që po shtron rrugën.

CEZ Shpërndarje njofton konsumatorët se po punohet për riparimin e defekteve me qëllim rikthimin e energjisë.

Na ndiqni në: @GazetaIdea në Twitter/Gazeta Idea (Faqja Zyrtare) në Facebook