Lajmi i fundit:
  • 13:46 Mblidhet grupi kuvendor i PD, flet Lulzim Basha

  • 12:38 Ministria e Bujqësisë: 5 të prekur nga ‘plasja’ në Tepelenë

  • 12:31 Kryeparlamentari Ilir Meta takon zv/kryeministrin e Kosovës

  • 11:31 Shtyhet për më 25 prill seanca gjyqësore ndaj Ben Qimes

  • 11:11 Mblidhet asambleja e FRD-së, flet Bamir Topi

  • 11:04 Pr/ligji për KLSH-në diskutohet në Komisionin e Ligjeve

  • 07:00 Barcelona fiton me vuajtje ndaj Bilbaos, Messi rikthehet tek goli

  • 10:33 Rama: Të promovojmë markën ‘Made in Albania’

  • 10:33 Unioni i Gjyqtarëve reagon për ankesat ndaj gjykatësve

  • 10:13 Konferenca e rekomandimeve për prokurorinë, flet Llalla

Degët e prera të pemëve braktisen në trotuarët e shkatërruar (FOTO)

shkurre-elbasan1Elbasan- Pamjet që po sjellim sot përmes platformes denoncuese dhe investiguese IDEA për të denoncuar ndotjen përmes fotografisë, janë marrë pranë “Parkut Rinia” në qytetitn e Elbasanit.

Me autore Matilda Qosjen në këto fotografi vihen re fare qartë mbeturina të hedhura jashtë kazanëve dhe trotuarë të shkatërruar.

Sipas autores të këtyre imazheve që kanë mbërritur në adresën elektronike të IDEA-s, info@gazetaidea.com, kjo është pamja që i shoqëron banorët e këtij qyteti thuajse çdo ditë.

Ndërkohë ndotja për fat të keq vijon të mbetet një problem tejet shqetësues në qytetin e Elbasanit.

shkurre-elbasan2Degë pemësh të prera e të lënë në mes të rrugës

Na ndiqni në: @GazetaIdea në Twitter/Gazeta Idea (Faqja Zyrtare) në Facebook