Lajmi i fundit:
 • 19:12 Tiranë, atentat me armë zjarri ndaj një personi

 • 18:23 Mbahet forumi për paketën fiskale, flet ministri Cani

 • 18:14 Kryeprokurori Llalla intervistë për “Zërin e Amerikës”

 • 18:03 Ilir Meta takon Presidentin e Parlamentit të Marokut

 • 17:27 Vlorë, shpërthen në flakë një automjet

 • 16:49 Përfundon takimi mes Edi Ramës dhe Bujar Nishanit

 • 16:37 Aksioni ndaj energjisë, arrestohen dy elektriçistë në Gjirokastër

 • 15:51 Kryeprokurori Llalla takohet me zyrtarë të DASH

 • 15:04 Qeveria heq pezullimin për 6 universitete private

 • 14:20 Kuvendi miraton Kostën e Shtyllën si anëtarë të KLD

Elisa Spiropali në krye të doganës shqiptare, emërohet nga qeveria

elisa-spiropaliTiranë- Elisa Spiropali, e cila ka drejtuar FRESSH-in e PS-së, është bërë drejtoreshë e Përgjithshme e Doganave, me vendim të qeverisë mesditën e së martës. 

Burime nga brenda qeverisë i thanë Gazetës IDEA se Spiropali ishte planifikuar të merrte postin e zv/ministres së Jashtme, por nuk e ka pranuar ministri aktual Ditmir Bushati.

Ka qenë kjo ndër arsyet që Spiropalit i është besuar nga qeveria Rama drejtimi i doganave shqiptare.

Spiropali do të shërbejë si drejtoreshë në periudhën e trazicionit, ndërsa doganat do t’i kalojnë për administrim një kompanie të huaj.

Ndërkohë po sot Ardit Çela, i cili ka mbajtur postin e Sekretarit për Marrëdhëniet me Publikun në LSI,  është emëruar si administratori i ri i Postës Shqiptare. “Z .Çela, është Diplomuar në Inxhinieri Telekomunikacioni. Z. Çela, ndër objektivat e tij kryesorë, do të ketë forcimin e pozitave të Postës Shqiptare si lider në treg. Rritja e gamës dhe cilësisë së shërbimeve, transparenca dhe plotësimi maksimal i kërkesave të klientëve, do të jenë në themel të veprimtarisë së Postës Shqiptare’,-thuhet në një njoftim zyrtar.

Na ndiqni në: @GazetaIdea në Twitter/Gazeta Idea (Faqja Zyrtare) në Facebook 
 • miri

  suksese