Lajmi i fundit:
 • 19:00 Deklarata e pasurisë së deputetit: Ja paga për bashkëshorten jashtë martese

 • 17:00 Studimi shpresëdhënës: Botox-i mund të ketë rol në luftën kundër kancerit

 • 15:35 PD: Rama foli dy orë, por nuk dha përgjigje për 11 cështjet e mprehta të ditës

 • 14:00 Mali i Zi do legalizojë martesat e homoseksualëve, tërbohen serbët

 • 13:15 Vjedhja në BSH, Rama: Kuvendi dhe qeveria do veprojë

 • 13:00 Eksperimenti me dy amerikanët e prekur nga Ebola funksioni, shërohen

 • 13:23 Bumçi: CEZ, shqiptarët të përgatiten për dimër të vështirë

 • 13:06 Veliaj: Jemi kujdesur për fëmijët e gruas që denoncoi

 • 13:02 Liverpool-i ofron 22 milion euro për Mario Balotelli-n

 • 12:11 Lame: Luli-Berisha ndryshuan ligjin për territorin

Elisa Spiropali në krye të doganës shqiptare, emërohet nga qeveria

elisa-spiropaliTiranë- Elisa Spiropali, e cila ka drejtuar FRESSH-in e PS-së, është bërë drejtoreshë e Përgjithshme e Doganave, me vendim të qeverisë mesditën e së martës. 

Burime nga brenda qeverisë i thanë Gazetës IDEA se Spiropali ishte planifikuar të merrte postin e zv/ministres së Jashtme, por nuk e ka pranuar ministri aktual Ditmir Bushati.

Ka qenë kjo ndër arsyet që Spiropalit i është besuar nga qeveria Rama drejtimi i doganave shqiptare.

Spiropali do të shërbejë si drejtoreshë në periudhën e trazicionit, ndërsa doganat do t’i kalojnë për administrim një kompanie të huaj.

Ndërkohë po sot Ardit Çela, i cili ka mbajtur postin e Sekretarit për Marrëdhëniet me Publikun në LSI,  është emëruar si administratori i ri i Postës Shqiptare. “Z .Çela, është Diplomuar në Inxhinieri Telekomunikacioni. Z. Çela, ndër objektivat e tij kryesorë, do të ketë forcimin e pozitave të Postës Shqiptare si lider në treg. Rritja e gamës dhe cilësisë së shërbimeve, transparenca dhe plotësimi maksimal i kërkesave të klientëve, do të jenë në themel të veprimtarisë së Postës Shqiptare’,-thuhet në një njoftim zyrtar.

Na ndiqni në: @GazetaIdea në Twitter/Gazeta Idea (Faqja Zyrtare) në Facebook 
 • miri

  suksese