Lajmi i fundit:
  • 21:38 Shkodër, nënë e bir janë qëlluar nga djali/vëllai

  • 21:29 Shkodër, qëllohet me armë zjarri nënë e bir në Dukagjin

  • 08:45 Vrasje e trefishtë në Korçë, buri vret gruan, fëmijën dhe veten

  • 19:00 Mirela Kastro përgenjështron mediat ndërkombëtare: Jam gjallë

  • 18:49 KE reagon për reformën në drejtësi: E nevojshme për gjyqësorin

  • 18:45 Papunësia, Spanja në ditët e saj më të mira

  • 18:24 PD: Rama vijon të heshtë për agresionin ndaj opozitës

  • 17:45 Barcelona paguan një shumë rekord për 30-vjeçarin Mathieu

  • 17:35 Vajza e Presidentit kubanez mes të humburve në avion

  • 17:28 Dorëhiqet kryeministri i Ukrainës

Impotenca tek meshkujt, shpresa për shërim tek algat e detit

algatMosfunksionim erektil ose siç njihet ndryshe impotenca, mund të ketë ditët e saj të numëruara në sajë të një alge deti që vepron në testosterone.

Ky është rezultat i një eksperiment i kryer në Universitetin e Napolit “Federico II” dhe paraqitur në Kongresin Kombëtar të Shoqërisë italiane të ultrazërit të Mjekësisë dhe Biologjisë në Romë.

Kjo është një metodë e re për t’u përballur me vështirësitë e meshkujve bazuar në vetitë natyrore të algave të detit: Ecklonia bicyclis, terrestris Tribulus dhe glucosamine ( tradamixina ).

Rezultati është mbrojtja dhe forcimi i sistemit urogjenital nëpërmjet një veprimi të drejtpërdrejtë tek testosteroni , hormonit i seksit tek mashkulli.

Hulumtimet tregojnë se administrimi i kompleksit natyror, në pacientët me impotencë, përmirëson funksionin endoteliale vaskular dhe jetën seksuale në 70% të rasteve.

Kjo është një qasje e re metodologjike , në krahasim me studimet e mëparshme shkencore.

Situata kur mashkulli nuk është në gjendje të ketë ereksion (ngritje të penisit) ose kur nuk mund ta mbajë ereksionin aq gjatë sa për të kryer marrëdhënie seksuale, quhet mosfunksionim erektil (ME) ose, siç njihet më shumë, impotencë.

Na ndiqni në: @GazetaIdea në Twitter/Gazeta Idea (Faqja Zyrtare) në Facebook