Lajmi i fundit:
  • 22:13 Nxirren nga tuneli trupat e viktimave në Rrëshen

  • 21:30 Forcohen masat nga frika e Ebola-s, mbyllen të gjitha shkollat

  • 21:20 Rrëshen, shembet hyrja e tunelit në HEC-in e Qafë Mollës

  • 09:00 AKKP kallezim penal ndaj ish drejtori Elvis Cefa

  • 20:46 G7 paralajmëron Rusinë: Më shumë sanksione nëse nuk tërhiqesh

  • 20:15 Grupet e Interesit në Himarë: Çuçi po dezinformon publikun

  • 19:55 “Lavdrim Muhaxheri i rekrutuar nga BIA serbe”

  • 18:14 PD: Rama i dhuron Frrokut humbjen e dëshmitarit

  • 17:33 Kosova shkarkon të ngarkuarin me punë në Mal të Zi, fyeu Berishën

  • 17:23 Berisha: Kësaj i thonë arratisje spektakolare

Kafshë artiste…piktura interesante të krijuara nga tigrat apo luanët (FOTO)

kafshet1Deri më tani kemi paraqitur aristë tepër të veçantë, të cilët përdorin objekte nga më të ndryshmet për krijimet e tyre. Por sot do t’u paraqesim disa artistë akoma më të veçantë, pasi bëhet fjalë për kafshët e një kopështi zoologjik, të cilat kanë aftësi shumë të mira në bërjen e pikturave.

Siç shihet edhe në foto, drejtuesit dhe punonjësit e një kopështi zoologjik në Florida kanë vendosur që t’u mësojnë kafshëve të tyre se si të pikturojnë. Ata u japin tigrave, luanëve, etj, bojërat dhe telajot, ndërsa më pas presin se çfarë do të paraqesin kafshët.

Kjo është një mënyrë edhe për të nxjerrë para, pasi pikturat në fjalë kanë një vlerë deri në 150 euro. Personeli i kopështit është shprehur se kjo gjë i bën kafshët edhe më të kthjellta mendërisht.

Foto    1 / 6

Kafshë artiste…piktura interesante të krijuara nga tigrat apo luanët

Na ndiqni në: @GazetaIdea në Twitter/Gazeta Idea (Faqja Zyrtare) në Facebook