Lajmi i fundit:
  • 22:33 Tiranë, shpërthim në banesën e një biznesmeni

  • 22:05 Shpërthim tritoli në Komisariatin e Fushë Krujës

  • 20:12 Aksidentohen për vdekje dy klimtare në Korçë

  • 20:05 Fushë-Krujë, përplasen tre automjete, dy persona rëndë

  • 18:40 PPR: Qeveria të legelizojë hashashin, ose ndëshkojë “fshatin rebel”

  • 18:26 Shpallet në të gjithë vendin nisma ‘Miqtë e monumenteve’

  • 17:28 Kakavijë, arrestohet një shqiptar i kërkuar për trafik droge

  • 17:00 ‘EULEX’-i, Ashton pranon kërkesën e Jahjagës

  • 16:30 Panariti dhe Haxhinasot takime me fermerët në Elbasan

  • 16:11 KLSH-ja padit 3 zyrtarë të komunës Udenish në Pogradec

‘Kelmendi fqinj me Rexhepin dhe lidhje të ngushta me Ramush Haradinajn’

kelmendiKosovë- Ramush Haradinaj, mbante lidhje të afërta me të dyshuarin për kontrabandë ndërkombëtare të drogës, Naser Kelmendi.

Kështu thuhet në raportin e Departamentit amerikan të Thesarit, të datës 4 qershor 2012, raporton “Klan Kosova”.

“Njeriu më i besueshëm i tij është Muhamet Ali Gashi, i dyshuar si ‘shef i mafias shqiptare në Bosnje e Hercegovinë. Ai raportohet se ka lidhje edhe me biznesmenin kosovar, Ekrem Lluka, me ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe me malazezët, Rok Stanaj dhe Safet Kaliç”,- nënvizohet në raportin e presidentit amerikan.

Vet lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka mohuar kategorikisht çfarëdo lidhje me Kelmendin.

Nëpërmjet këshilltarit të tij, Avni Arifi, ish-kryeministri Haradinaj ka hedhur poshtë të premten çfarëdo lidhje me Kelmendin.

“Kurrë në jetë mik e kam njohur. Kurrë në jetë nuk e kam takuar. Kurrë në jetë nuk kam folur me të. Për herë të parë kamë dëgjuar për të kur, kohëve të fundit, ka dalë në media”,- tha Arifi.

Në ndërkohë, Naser Kelmendi duket se ka jetuar për muaj të tërë në lagjen Mat, në të njëjtin bllok të banesave ku jeton edhe ministri aktual i Punëve të Brendshme të Kosovës, Bajram Rexhepi.

Banesa e Kelmendit me atë të Rexhepit janë rreth 100 metra larg njëra-tjetrës. Sipas banorëve Kemlendi kishte hyrë e dalë lirshëm nga atje, ishte vizituar nga shumë miq e partnerë – zakonisht me vetura me targa të Malit të Zi, të cilat parkoheshin “para hundëve” të eskortës së përditshme të ministrit Rexhepi.

Na ndiqni në: @GazetaIdea në Twitter/Gazeta Idea (Faqja Zyrtare) në Facebook