Lajmi i fundit:
 • 16:00 Çorovodë, bllokohen nga dëbora 5 barinj

 • 14:15 PS: Ndërtimet pa leje, përmasa të turpshme

 • 13:03 Ebola, OBSH: Numri i të prekurve i ka kaluar 10 mijë

 • 12:06 Strazimiri: Rama prishje selektive të ndërtimeve

 • 11:10 Lezhë, maskat grabisin me armë një banesë

 • 11:36 Protesta kundër dhunës ndaj shqiptarëve në Novi Sad

 • 11:24 Rikthehet ‘El Clasico’, Reali dhe Barcelona përballen në ‘Bernabeu’

 • 11:20 Duma: Rritja e çmimit të energjisë do të varfërojë shqiptarët

 • 11:11 Moti i keq godet Greqinë, përmbytje dhe kaos në Athinë

 • 09:35 Zv/presidenti i Google thyen rekordin e Baumgartner

Kopështi më i madh në botë, pamje magjepsëse nga 7 milionë lule (FOTO)

LULET--4Shfaqja më e paparë e pranverës krijohet nga 7 milion lule, kryesisht tulipanë në kopështin më të madh në botë prej plot 80 akrash.

Ai ndodhet në afërsi të qytetit të Lisse në jug-perëndim të Amsterdamit në Hollandë.

Ky kopësht njihet me emrin Keukenhof që do të thotë “parajsa e madhe” pasi vërtetë që aty duhet të jetë një ndjesi parajse mes tërë atyre luleve të mrekullueshme.

Ky është kopështi më i madh në botë dhe ka ekspozuar lule çdo pranverë për 64 vite me rradhë.

Foto    1 / 10

Pamje fantastike nga Hollanda

Na ndiqni në: @GazetaIdea në Twitter/Gazeta Idea (Faqja Zyrtare) në Facebook 
 • Dori1

  aaa cfare mrekullie sa bukur o zot, ne vetem barishte kemi ne Shqiperi