Lajmi i fundit:
 • 12:10 Drogë përmes FA-ve, Basha: Rama dhe Kodheli kanë informacion

 • 11:53 Lushnje, ministri Panariti takim me fermerët

 • 11:49 Balla: Ja arsyet e mungesës së deklaratës së përbashkët në PE

 • 10:57 Nishani: Drejtësia, të adoptojë standartet e Bashkimit Evropian

 • 10:55 Turqia do të eleminojë tweet-et me ‘përmbajtje me qëllim të keq’

 • 10:48 Kom.Ligjeve seancë dëgjimore me Alaudin Malaj

 • 10:31 Marrëveshja për Ukrainës, bursat aziatike shënojnë rritje

 • 10:27 Ref.Territoriale, Basha: Refuzimi i konsensusit do të ketë pasoja

 • 10:14 Shkon në 28 numri i viktimave në anijen koreane

 • 10:12 PS Elbasan reagon për letrën e publikuar për Blushin

Kopështi më i madh në botë, pamje magjepsëse nga 7 milionë lule (FOTO)

LULET--4Shfaqja më e paparë e pranverës krijohet nga 7 milion lule, kryesisht tulipanë në kopështin më të madh në botë prej plot 80 akrash.

Ai ndodhet në afërsi të qytetit të Lisse në jug-perëndim të Amsterdamit në Hollandë.

Ky kopësht njihet me emrin Keukenhof që do të thotë “parajsa e madhe” pasi vërtetë që aty duhet të jetë një ndjesi parajse mes tërë atyre luleve të mrekullueshme.

Ky është kopështi më i madh në botë dhe ka ekspozuar lule çdo pranverë për 64 vite me rradhë.

Foto    1 / 10

Pamje fantastike nga Hollanda

Na ndiqni në: @GazetaIdea në Twitter/Gazeta Idea (Faqja Zyrtare) në Facebook 
 • Dori1

  aaa cfare mrekullie sa bukur o zot, ne vetem barishte kemi ne Shqiperi