Lajmi i fundit:
  • 18:40 PPR: Qeveria të legelizojë hashashin, ose ndëshkojë “fshatin rebel”

  • 18:26 Shpallet në të gjithë vendin nisma ‘Miqtë e monumenteve’

  • 17:28 Kakavijë, arrestohet një shqiptar i kërkuar për trafik droge

  • 17:00 ‘EULEX’-i, Ashton pranon kërkesën e Jahjagës

  • 16:30 Panariti dhe Haxhinasot takime me fermerët në Elbasan

  • 16:11 KLSH-ja padit 3 zyrtarë të komunës Udenish në Pogradec

  • 15:04 Ministri Tahiri letër presidentit Nishani për disa vendime gjykatash

  • 14:25 Bumçi: Rama-Meta nuk patën vullnet për një deklaratë të përbashkët

  • 13:22 Didi: Policia të mos merret me çështje që nuk i takojnë

  • 13:11 Zjarr në një banesë në Shkodër, digjet një person

Lamborghini Veneno, vetëm tre persona me makinën 3 mln euroshe (FOTO)

lambo1Për 50-vjetorin e markës që bie këtë vit, Lamborghini ofron makina më dramatike dhe hiperbolike. Ajo që quhet Veneno dhe në fakt e kanë vetëm tre konsumatorë në të gjithë botën, sepse ata janë vetëm tre njësi të këtij produkti Supercar. Në Motor Show në Gjenevë- ku u bë premiera botërore e tij- Veneno ka lënë audiencën pafrymë dhe nëse i hidhni një vështrim në foto e kuptoni menjëherë përse.

Dizajn aerodinamik super i Veneno-s, i optimizuar për stabilitetin e mirë. Ajo është një makinë e lehtë dhe e bërë nga materiale me fibër karboni (monocoque).

Motir V12, 6,5 litra të zhvendosjes me 750 kuaj-fuqi tokësore, duke arritur një shpejtësi maksimale prej 355 km / h dhe përshpejton 0-100 herë në 2.8 sekonda. 7-shpejtësi transmetimi automatike ISR.

lambo2Lamborghini Veneno

Vetëm nga kurioziteti, të tre kopjet tashmë janë shitur, dhe çdo konsumator ka paguar 3.000.000 € (duke përjashtuar taksat).

lambo3Lamborghini Veneno

lambo0kLamborghini Veneno

lambo9Lamborghini Veneno

Na ndiqni në: @GazetaIdea në Twitter/Gazeta Idea (Faqja Zyrtare) në Facebook