Lajmi i fundit:
  • 09:22 Gjyqi ndaj Arben Frrokut, dëshmon i vëllai, Mark Frroku

  • 09:01 Led Zeppelin sjell dy këngë të padëgjuara më parë

  • 09:03 Vlorë, arrestohet një person për vrasje

  • 08:43 Tony Blair: Perëndimi duhet të fokusohet në islamin radikal

  • 21:20 Aksidenti në Levan-Vlorë, shkon në dy numri i viktimave

  • 20:50 Aksident në aksin Levan-Vlorë, humb jetën 1 person, 2 të plagosur

  • 18:45 Goditet me armë zjarri një avion ukrainas

  • 18:20 Prokurori dhe eksperti shqiptar në Greqi për të marrë zemrën e Karelit

  • 18:05 Olta Xhaçka deklaratë për mediat, reagim për kreun e PD, Basha

  • 17:58 Korçë, plagoset me thikë nga i vëllai 66-vjeçari

Lamborghini Veneno, vetëm tre persona me makinën 3 mln euroshe (FOTO)

lambo1Për 50-vjetorin e markës që bie këtë vit, Lamborghini ofron makina më dramatike dhe hiperbolike. Ajo që quhet Veneno dhe në fakt e kanë vetëm tre konsumatorë në të gjithë botën, sepse ata janë vetëm tre njësi të këtij produkti Supercar. Në Motor Show në Gjenevë- ku u bë premiera botërore e tij- Veneno ka lënë audiencën pafrymë dhe nëse i hidhni një vështrim në foto e kuptoni menjëherë përse.

Dizajn aerodinamik super i Veneno-s, i optimizuar për stabilitetin e mirë. Ajo është një makinë e lehtë dhe e bërë nga materiale me fibër karboni (monocoque).

Motir V12, 6,5 litra të zhvendosjes me 750 kuaj-fuqi tokësore, duke arritur një shpejtësi maksimale prej 355 km / h dhe përshpejton 0-100 herë në 2.8 sekonda. 7-shpejtësi transmetimi automatike ISR.

lambo2Lamborghini Veneno

Vetëm nga kurioziteti, të tre kopjet tashmë janë shitur, dhe çdo konsumator ka paguar 3.000.000 € (duke përjashtuar taksat).

lambo3Lamborghini Veneno

lambo0kLamborghini Veneno

lambo9Lamborghini Veneno

Na ndiqni në: @GazetaIdea në Twitter/Gazeta Idea (Faqja Zyrtare) në Facebook