Lajmi i fundit:
  • 20:28 Basha shtron iftar me rastin e ‘Natës së Kadrit’

  • 18:20 Mblidhet këshilli bashkiak i Tiranës

  • 17:36 Komisioni i Ligjeve diskuton pr/ligjin për Policinë e Shtetit

  • 17:30 Këshilli bashkiak: Orikumi të qëndrojë njësi më vete

  • 16:16 Ristani komenton në Facebook vlerësimet e Ramës për Policinë

  • 16:04 Ministri i Jashtëm Venizelos i telefonon homologut Ditmir Bushati

  • 15:42 Rrëzohet një avion në Taivan, humbin jetën 51

  • 14:32 Krimet e Rënda dënojnë me burgim të përjetshëm Dritan Dajtin

  • 14:23 Rrëzohen dy avionë ushtarakë në lindje të Ukrainës

  • 13:53 Vrasja e djeshme në Kavajë, arrestohet autori i dyshuar

Largimi i Tito Vilanova-s, pasardhës mund të jenë Martino ose Enrique

vilanovaPas largimit të Tito Vilanovës nga pankina e Brcelonës pas shfaqjes së tumorit, janë dy emra që lakohen si pasardhës të mundshëm të tij. Ata janë Gerardo Martino dhe Luis Enrique.  Argjentinasi Gerardo Martino shihet si favorit pasi ekipi që ai drejton ka dhënë një performancë të shkqlqyer.

Por më shumë avantazhe ka Luis Enrique i cili ka ende kontratë me Celta Vigo-n, por klubi katalanas është i gatshëm të paguajë shumën që kërkohet për prishjen e saj.

Mediat spanjolle shkruajnë se trajneri i Celta Vigo-s mund të jetë pasardhësi i Vilanovës, ndërsa gara për trajneri e ri është shumë e fortë

Megjithatë ka zëra se pasardhës i Vilanovës mund të jetë edhe Scolari, Valverde, Heynckes, apo Vila Boas.

Tumori i është rishfaqur dhe Vilanovës i duhet të shkëputet sërisht, për t’iu përkushtuar një trajtimi më agresiv ndaj sëmundjes dhe për këtë arsye ai nuk do të jetë më në gjendje që të ushtrojë funksionet në krye të skuadrës.

Arsyet e forta shëndetësore e kanë detyruar sërish Tito-n ti largohet skuadrës së tij.
Lajmin e dhanë mediat spanjolle sot pasdite. Trajneri i kampionëve të Spanjës në fuqi në sezonin e kaluar u detyrua të qëndronte disa muaj larg ekipit për shkak të një tumori në gjendrat limfotike.

Na ndiqni në: @GazetaIdea në Twitter/Gazeta Idea (Faqja Zyrtare) në Facebook