Lajmi i fundit:
  • 21:38 Shkodër, nënë e bir janë qëlluar nga djali/vëllai

  • 21:29 Shkodër, qëllohet me armë zjarri nënë e bir në Dukagjin

  • 08:45 Vrasje e trefishtë në Korçë, buri vret gruan, fëmijën dhe veten

  • 19:00 Mirela Kastro përgenjështron mediat ndërkombëtare: Jam gjallë

  • 18:49 KE reagon për reformën në drejtësi: E nevojshme për gjyqësorin

  • 18:45 Papunësia, Spanja në ditët e saj më të mira

  • 18:24 PD: Rama vijon të heshtë për agresionin ndaj opozitës

  • 17:45 Barcelona paguan një shumë rekord për 30-vjeçarin Mathieu

  • 17:35 Vajza e Presidentit kubanez mes të humburve në avion

  • 17:28 Dorëhiqet kryeministri i Ukrainës

Mjeku që rastësisht u kthye në artist…krijon shtëpi mahnitëse me gdhendje prej druri (FOTO)

shpia-druri-kryesireKur të duhet të qëndrosh për muaj të tërë në shtëpi për arsye shëndetësore, duhet me patjetër të gjesh një mënyrë argëtimi, pasi është mjaft e vështirë të kalojë koha. Ka edhe nga ata që krejt papritur zbulojnë dhe pasione apo talente të vetes.

Një ndër ta është edhe 47-vjeçari Rob Heard, me profesion mjek, i cili pas një aksidenti me makinë u detyrua të qëndronte në shtëpi për gjashtë muaj, pasi nuk mund të bënte asnjë punë. Ai filloi të tentonte të gëdhentte disa copa druri dhe pa që ishte vërtet i talentuar dhe arriti deri aty sa të krijonte vepra të vërteta arti.

Siç shihet edhe nga fotot, ai krijoi modele të ndryshme shtëpish, vetëm duke i gëdhendur nga një lloj druri i quajtur, “Leylandi”. Ai ka thënë se për krijimin e një shtëpie i janë dashur më shumë se 400 apo 500 orë punë, deri në përfundimin e saj.

“Unë fillimisht fillova t’i bëja shtëpitë për vajzat e mija, në mënyrë që ato të luanin me to. Zakonisht ne shohim nëpër panaire vepra të ngjashme ku shumë fëmijë duan t’i prekin, por prindërit nuk i lejojnë. Unë doja të krijojë një diçka që ata mund ta preknin dhe të luajnë me të”,- tha Heard.

Foto    1 / 6

Mjeku që rastësisht u kthye në artist, krijon shtëpi mahnitëse prej druri

Na ndiqni në: @GazetaIdea në Twitter/Gazeta Idea (Faqja Zyrtare) në Facebook