Lajmi i fundit:
  • 12:35 Tahiri: Ligji, hap për depolitizimin e Policisë së Shtetit

  • 12:05 Publikohet vizitia e Papa Françeskut në Tiranë

  • 11:40 Itali, sekuestrohen 300 kg drogë, në një rulotë që vinte nga Shqipëria

  • 11:48 Basha: Shkelje e ligjit në tenderat e ilaçeve

  • 11:40 Edinson Cavani shuan zërat: Nuk largohem nga PSG-ja

  • 11:13 Durrës, tenton të vetëvritet Asllan Patrioti

  • 09:23 Konflikti në Gaza, Izraeli thërret deri 16.000 ushtarë rezervë

  • 10:11 SHBA, kalon rezoluta, padi mbi Obamën

  • 10:03 Tiranë, PD-ja organizon tryezë për shëndetësinë

  • 10:00 “NATO, e papërgatitur për kërcënimin e Rusisë ndaj një shteti anëtar”

Momente të rralla, avioni fluturon mbi vullkan për të kapur pamjet magjike (VIDEO)

vullkanikryesoreVullkanet janë fenomene që në shumë raste mund të jenë fatale për njerëzimin. Por pavarësisht kësaj shpërthimi i një vullkani jep një spektakël të vërtetë dhe shumë njerëz ëndërrojnë ta shohin.

Shumë fotografë rrezikojnë jetën që vetëm e vetëm të fotografojnë nga afër këtë fenomen. Por disa të rinj në Hawaii arritën të kapin pamje spektakolare me anë të një avioni pa pilot, i cili telekomandohej në largësi.

Videoja është hedhur në internet dhe është mjaft interesante pasi ata rrezikojnë në maksimum, duke e çuar avionin sipër kraterit të vullkanit, pasi një shpërthim i fuqishëm mund të rrëzonte atë.

Kjo video është mjaft e rrallë, pasi janë shumë të pakta rastet ku xhirohet aktiviteti i një vullkani nga sipër në momentin ë ai shpërthen.

Foto    1 / 3

Momente të rralla, avioni fluturon mbi vullkan për të kapur pamjet magjike

Na ndiqni në: @GazetaIdea në Twitter/Gazeta Idea (Faqja Zyrtare) në Facebook