Lajmi i fundit:
 • 11:24 Ambasadori francez: Vetëm diktaturat s’kanë opozita

 • 11:15 Vokshi: Asnjë Lek për shëndetin e grave

 • 11:12 Rama: FSHF bën shumë mirë të hapë betejë gjyqësore deri në fund!

 • 11:07 Shënohet një tjetër rast me Ebola në SHBA

 • 11:04 Hong Kong, studentët votojnë për ofertën e qeverisë

 • 11:02 Mesila Doda: Vendimi i UEFA-s, si i gjykatave shqiptare

 • 11:01 Policia kanadeze publikon pamjet e sulmit në Otava

 • 09:58 De Biassi: Zhgënjim i madh, çfarë duhet të ndodhte më tepër

 • 09:23 Vendimi i UEFA-s: Shqipëria humb 3-0 në tavolinë

 • 18:00 Shtyhet ndeshja Partizani-Besiktas në Beograd

Koleksioni magjik i National Geographic, pamje fantastike nga e gjithë bota (FOTO)

pamje-kryesoreNational Geographic është duke zhvilluar një konkurs për foto të shkrepura gjatë udhëtimeve nga lexuesit e saj.

Ky është 25-vjetori i këtij konkursi dhe deri tani janë paraqitur mijëra foto nga profesionistë dhe amatorë që janë shkrepur që nga hindutë e Malajzisë e deri tek një alpinist i patrembur në Shën Erebus, Antarktidë.

Fituesi i Konkursit për vitin 2013 do të marë një ekspeditë 10-ditore në Galapagos të financuara nga National Geographic dhe fotoja fituese do të botohet në National Geographic çka është vërtetë shumë e rëndësishme.

Vendi i dytë do të marrë një kurs një javor për fotografinë ndërsa vendi i tretë një udhëtim gjashtë ditor me anije.
Ja disa nga fotot më të bukura të konkursit.

Foto    1 / 12

Kanguri në një kopësht zoologjik në Florida

Na ndiqni në: @GazetaIdea në Twitter/Gazeta Idea (Faqja Zyrtare) në Facebook 
 • Dori1

  ah cfare mrekulli, ju lumte