Lajmi i fundit:
 • 14:10 Basha: Dekonspirim i të dhënave të dëshmitarit

 • 13:00 Visho Ajazi: SHISH nuk ka bërë përgjime të paligjshme

 • 12:01 Gruaja e George Clooney-t, avokate e Slobodan Milosheviçit

 • 11:55 Shtyhet seanca ndaj Arben Frrokut, mungoi dëshmitari

 • 11:57 Beqaj: Kujdes të veçantë për sëmundjet tumorale

 • 11:35 ’15-vjeçarja shkoi në Siri për t’u bërë nuse xhihadiste’

 • 11:21 Rekord nga Totti, shënon në moshën 38 vjeç në Champions

 • 09:34 Grabitësit terrorizojnë dhe grabisin çiftin e moshuar në Gjirokastër

 • 11:05 ISHP: 47% e grave të moshuara vuajnë nga depresioni

 • 10:23 Kopac: Në Shqipëri reformat e energjisë vijojnë të mbahen peng

Pasojat e teknologjisë, foto qesharake të varësisë nga kompjuteri (FOTO)

kompjuterikryesoreSot teknologjia është bërë një mjeti i pandalshëm për jetën e njeriut. Edhe në vendet e varfra ka filluar të përdoret kompjuteri dhe në veçanti interneti. Por sigurisht një ndër pasojat e mëdha të saj është dembelizmi dhe varësia ndaj botës virtuale. 

Më poshtë kemi shkëputur një set fotosh mjaft interesante, ku tregohet kjo që sapo thamë më sipër.

Kemi njerëz që edhe kur shkojnë në tualet e marrin laptop-in me vete. Një baba teksa vë në gjumë fëmijën e tij navigun në internet. Çmenduritë nuk kanë fund, pasi dikush tjetër ka kthyer përmbys ekranin e kompjuterit dhe e sheh atë shtrirë në divan, ndërsa një tjetër e ka lidhur laptop-in me litarë në tavan.

Çmenduria më e madhe është se një peron ka krijuar një tualet që ka kompjuterin bashkë me aksesorët e tij, ndërsa një tjetër ka në kompjuter në formë arkivoli.

Foto    1 / 12

Pasojat e teknologjisë, foto qesharake të varësisë së njerëzve nga kompjuteri (FOTO)

Na ndiqni në: @GazetaIdea në Twitter/Gazeta Idea (Faqja Zyrtare) në Facebook 
 • endri

  hahahahahahaha

  • lumtor shkreli

   lumtor shkreli hahaha