Lajmi i fundit:
  • 14:09 Rusia: Kievi po thyen marrëveshjen e Gjenevës mbi Ukrainën

  • 13:46 Mblidhet grupi kuvendor i PD, flet Lulzim Basha

  • 12:38 Ministria e Bujqësisë: 5 të prekur nga ‘plasja’ në Tepelenë

  • 12:31 Kryeparlamentari Ilir Meta takon zv/kryeministrin e Kosovës

  • 11:31 Shtyhet për më 25 prill seanca gjyqësore ndaj Ben Qimes

  • 11:11 Mblidhet asambleja e FRD-së, flet Bamir Topi

  • 11:04 Pr/ligji për KLSH-në diskutohet në Komisionin e Ligjeve

  • 07:00 Barcelona fiton me vuajtje ndaj Bilbaos, Messi rikthehet tek goli

  • 10:33 Rama: Të promovojmë markën ‘Made in Albania’

  • 10:33 Unioni i Gjyqtarëve reagon për ankesat ndaj gjykatësve

Piktura e Bacon-it bëhet vepra më e shtrenjtë e shitur në ankand

bakiSHBA- Një pikturë nga Francis Bacon e shokut të tij dhe artistit Lucian Freud u bë vepra e artit më e shtrenjtë shitur ndonjëherë në ankand, pasi mori 142 milionë USD në Nju Jork.

Treshja, “Three Studies of Lucian Freud (1969)”, është konsideruar si një nga kryeveprat më të mëdha të Bacon-it.

Ajo u shit pas gjashtë minutave ofertash, tha shtëpia e ankandit “Christie”.

Çmimi më i lartë 119.9 milionë USD ishte paguar për Edvard MunchScream vitin e kaluar.

b1

Piktura

Na ndiqni në: @GazetaIdea në Twitter/Gazeta Idea (Faqja Zyrtare) në Facebook