Lajmi i fundit:
  • 14:02 INUK shpërthen ndërtesën në aksin Tiranë-Vaqarr

  • 12:10 Korrupsioni në Maqedoni, arrestohen disa izh-zyrtarë

  • 11:15 Tiranë, përplasje mes përmbarimit dhe banorëve

  • 10:47 Gjermania: Mbështesim biodiversitetin e Shqipërisë

  • 10:38 Komisioni i Ekonomisë miraton marrëveshjen me BERZH

  • 10:39 Dita e bashkëpunimit Shqipëri-Gjermani, flet ambasadori Hofman

  • 10:14 Prodi: Procesi drejt BE-së të ndodhë pa tensione

  • 09:58 Vdes shefi i gjigandit francez të naftës

  • 10:03 Lufta ndaj drogës, Spanja vlerëson Shqipërinë: Shifra pozitive

  • 10:00 SHBA u paguante sigurimet nazistëve gjermanë

Piktura e Bacon-it bëhet vepra më e shtrenjtë e shitur në ankand

bakiSHBA- Një pikturë nga Francis Bacon e shokut të tij dhe artistit Lucian Freud u bë vepra e artit më e shtrenjtë shitur ndonjëherë në ankand, pasi mori 142 milionë USD në Nju Jork.

Treshja, “Three Studies of Lucian Freud (1969)”, është konsideruar si një nga kryeveprat më të mëdha të Bacon-it.

Ajo u shit pas gjashtë minutave ofertash, tha shtëpia e ankandit “Christie”.

Çmimi më i lartë 119.9 milionë USD ishte paguar për Edvard MunchScream vitin e kaluar.

b1

Piktura

Na ndiqni në: @GazetaIdea në Twitter/Gazeta Idea (Faqja Zyrtare) në Facebook