Lajmi i fundit:
  • 17:37 Ministri Veliaj konferencë mbi reformën e pensioneve

  • 17:18 Arrestimi i gjyqtarit në Pogradec, mblidhet KLD-ja

  • 16:49 Sekuestrohet një arsenal armësh në Kurbin, një i arrestuar

  • 16:07 Konferenca ” Analiza e Nevojave të BSH-së”, flet Fullani

  • 15:58 Ministria e Shëndetësisë regon për deklaratat e PD-së

  • 15:44 KLSH padit në prokurori dy ish-drejtorë të ALUIZNI-t në Durrës

  • 13:44 Braçe: Kjo është amnistia e fundit fiskale

  • 13:39 Zv/ministri i Mbrojtjes inspekton zonën e Gjadrit

  • 13:30 Gjykata e Tiranës: 25 vite burg për Ardian Prrenjasin

  • 13:26 Basha, takim lamtumire me Sequi-n

Piktura mahnitëse me mbishkrime, kinezi i ka krijuar ato anë e mbanë botës (FOTO)

pikturat-kryesoreKëto pamje që shihni janë piktura vërtet magjike të krijuara me mbishkrime. Ato janë krijuar nga një shtetas kinez i cili jeton në Afrikë, por rreth gjashtë muaj të vitit i kalon nëpër botë duke pikturuar në një stil mjaft të veçantë.

Ai ka shkelur në të gjitha kontinentet dhe ka lënë aty gjurmët e tij, duke krijuar në disa raste dhe piktura 3D me anë të mbishkrimeve, të cilët bëjnë që piktura të duket sikur është krijuar nga ashkla metalike.

Punimet e tij mund të gjenden në Cape Town, Miami, Nju Jork, Londër dhe shumë qeytete të tjera.  29-vjeçari i quajtur Da Least ka tregon se ai e ka zbuluar krejt rastësisht talentin e tij.

“Kur isha në Kinë merresha njëkohësisht me pikturë, skulpturë, apo dhe elementë të tjerë të artit, vetëm në vitin 2004 fillova të pikturoj në mure”,- tha ai.

Foto    1 / 14

Piktura mahnitëse me mbishkrime

Pjesa më e madhe e punimeve të tij tregon botë e egër, ku shumë kafshë paraqiten gjatë lëvizjes.

Na ndiqni në: @GazetaIdea në Twitter/Gazeta Idea (Faqja Zyrtare) në Facebook