Lajmi i fundit:
  • 22:11 Shpërthim eksplozivi tek mbikalimi i Flakës, dëme materiale

  • 17:35 Cefaj dhe Lelcaj mbërrijnë në mbledhjen e komisionit të Ligjeve

  • 17:07 39 deputetë të mazhorancës kërkojnë shkarkimin e Cefës

  • 17:00 Nis mbledhja e komisionit të Ligjeve, Cefa jo i pranishëm

  • 16:30 Në automjet u gjetën 50 gr lëndë eksplozive, policia po heton

  • 16:23 Gjendet eksploziv në një automjet në Tiranë, evakuohet zona

  • 14:55 Shqipëria merr presidencën e Komunitetit të Energjisë

  • 14:05 Meta-kryebashkiakut të Selanikut: Forcim bashkëpunimit ndërkufitar

  • 13:12 Oerd Bylykbashi reagon ndaj Ramës për korrupsionin

  • 13:07 Prokuroria merr të pandehur Ndokën, Ndreun dhe Veliajn

Vijon kapja e klandestinëve në Gjirokastër, 34 të ndaluar

klandestine-okGjirokastër- 34 klandestinë kanë kapur nga policia në Gjirokastër, në dy operacione të ndryshme.

Sipas policisë klandestinët kishin hyrë në vendin tonë përmes Greqisë.

Policia e Gjirokastrës tha se 20 klandestinë u kapën në afërsi të Subashit në aksin Gjirokastër-Tepelenë.

Kurse në një operacion të dytë u ndaluan edhe 14 klandestinë të tjerë.

Klandestinët, kryesisht, nga vendet e Afrikës dhe Lindjes së Mesme përdorin Shqipërinë si vend transit për të shkuar në Itali.

Na ndiqni në: @GazetaIdea në Twitter/Gazeta Idea (Faqja Zyrtare) në Facebook